fbpx

kobiety w ciąży i po porodzie

Floating – nowy sposób na stres w ciąży

Floating w ciąży nie jest zakazany – ograniczenia dotyczą jedynie kobiet w I trymestrze ciąży, wynika to jednak bardziej z ostrożności niż konkretnych przeciwwskazań. Floating ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na organizm przyszłej mamy. Po pierwsze, sól Epsom świetnie wpływa na kondycję skóry czy włosów. Podczas takiej „kąpieli” przez skórę wchłaniany jest magnez, którego kobiety w ciąży potrzebują bardzo dużo. Brak grawitacji i swobodne dryfowanie w roztworze soli to rozluźnienie wszystkich mięśni i odciążenie kręgosłupa. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile np. energii zabiera nam walka z grawitacją, jakim grawitacja jest obciążeniem dla ciała, a tutaj jest kompletne wyzwolenie. Nie trzeba się adaptować, bo temperatura roztworu soli jest zbliżona do temperatury ciała.

Floating: po porodzie

Floating to też świetna propozycja dla mamy, która chce zregenerować swój organizm po ciąży i porodzie… Oczywiście. Oprócz wspomnianych zalet dochodzi tutaj również kwestia snu, którego młodej mamie najczęściej brakuje. Floating pozwala szybko i skutecznie zregenerować ciało i zarazem umysł, który potrzebuje wyciszenia i odreagowania stresu związanego z opieką nad niemowlakiem. Siarczan magnezu poprawia także wygląd skóry, wpływa na lepsze krążenie, redukuje cellulit. Fenomen floatingu polega jednak na jego wszechstronnym działaniu, zarówno na ciało, jak i na umysł.

 

Zalety korzystania z floatingu podczas ciąży i po porodzie

Lepszy odpoczynek – zmęczenie i wyczerpanie są bardzo częste w czasie ciąży i często leżenie może być niewygodne podczas ciąży. Nieważkie środowisko daje możliwość wygodnego odpoczynku i

nadrobienia zalegającego snu.

Absorpcja magnezu – kobiety są proszone o zwiększenie spożycia magnezu w ciągu ciąży i faktycznie wchłaniamy większość składników odżywczych przez największy narząd naszego ciała, naszą skórę!

Flotacja nie powinna zastępować spożycia magnezu, ale pomoże rozluźnić mięśnie w ciele, gdy relaksują się podczas przygotowań do porodu.

Stress Relief – nie ma lepszego czasu na inwestowanie w obniżanie poziomu stresu niż TERAZ! Ciąża jest wystarczająco stresująca dla  każdej kobiety! Nasz cel: mniej stresu, więcej spokoju.

Najgłębszy relaks, jaki możesz sobie wyobrazić. Pełne wyciszenie umysłu dzięki odłączeniu wszystkich bodźców zewnętrznych. Twoje ciało staje się lekkie, jak w stanie nieważkości, nie czujesz jego ciężaru. Twój

umysł wchodzi w stan głębokiego relaksu, synchronizuje się praca obu półkul mózgowych, osiągasz stan bliski medytacji. Napięcie i stres rozpływają się bez śladu. Mięśnie i stawy rozluźniają się całkowicie, znika ból pleców, karku i stawów. 

 

Wskazaniem do podjęcia masażu przez kobietę w ciąży są:

  • nadmierny stres
  • rozstępy
  • zła kondycja skóry
  • wzmożone napięcie mięśniowe
  • ból mięśni
  • zmęczenie psychofizyczne
  • spadek nastroju, samopoczucia

Z kolei przeciwwskazania obejmują:

  • pierwszy i drugi trymestr,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • cukrzycę,
  • choroby narządów układu moczowego, głównie nerek,
  • gestozy, czyli zespół objawów pod postacią nadciśnienia tętniczego, białkomoczu i obrzęków,
  • rzucawkę, czyli napady drgawek, bóle głowy, zaburzenia widzenia, nudności,
  • ból brzucha,
  • 9 miesiąc ciąży.

Masaż w ciąży 

Masaż działa równocześnie na sferę psychiczną i fizyczną pacjentki oraz wprowadza ją w stan relaksu dzięki delikatnemu dotykowi. Efektem jego wpływu ma być wewnętrzne uspokojenie przyszłej mamy, poprawa jakości snu i samopoczucia, poprawa krążenia krwi i limfy dzięki temu można zapobiec obrzękowi np. nóg, co często towarzyszy kobietom w ciąży). Jeśli zatem lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań do wykonania masażu, warto uwzględnić go w tym niezwykłym dla kobiety czasie.  

Narastające wraz z każdym miesiącem zmęczenie, spowodowane coraz większym ciężarem brzucha, opuchnięte nogi, dolegliwości kręgosłupa, a nawet chęć zadbania o skórę, której w czasie ciąży potrzebne jest wyjątkowe traktowanie.

Podczas ciąży na skutek działania hormonów słabną znajdujące się pod skórą włókna podporowe – kolagen i elastyna.  Wykonywanie masażu w ciąży raz czy dwa razy w tygodniu , pomaga pobudzić komórki do regeneracji, co bezpośrednio wzmacnia owe włókna.

 

  • manualny drenaż limfatyczny – Zabieg „ciężkie nogi”

Pomaga zmniejszyć obrzęki nóg, powstałe na skutek zwężenia naczyń, odprowadzających limfę z okolic miednicy, a także ograniczonej aktywności i zwiększenia masy ciała. Masowanie okolic narażonych na opuchliznę (zwłaszcza stóp i łydek) wspiera proces przenikania płynu tkankowego do naczyń limfatycznych, co pomaga zarówno zmniejszyć obrzęki, jak również – przy regularnym korzystaniu z zabiegów – niemal całkowicie im zapobiec.

  • Profesjonalny masaż w ciąży: rozluźniający 

Warto się na niego zdecydować, jeśli dokuczają ci bóle kręgosłupa i stawów. Podczas zabiegu masażysta uciska i masuje konkretne punkty na ciele, dzięki czemu mięśnie się rozluźniają. To przynosi ulgę więzadłom i stawom, zmniejszając dolegliwości bólowe w okolicy barków, szyi i kręgosłupa (zwłaszcza jego odcinka lędźwiowego, który najbardziej cierpi z powodu przesunięcia się środka ciężkości ciała, związanego z powiększającym się brzuchem).

Z reguły przyszła mama może wybrać sobie pozycję, w jakiej jest jej najwygodniej – może leżeć na boku lub ułożyć się w pozycji półsiedzącej.

  • Profesjonalny „ masaż relaksacyjny dla kobiet w ciąży”

Pomaga przy bezsenności, przywraca prawidłowe krążenie i ciśnienie krwi, zmniejsza też dolegliwości związane ze stresem, takie jak bóle szyi, głowy, pleców, depresję czy nadpobudliwość. Masaż zmniejsza napięcie mięśni, odpręża, znosi też napięcie psychiczne. Wykonywane przez masażystę ruchy są spokojne, łagodne, rytmiczne, dzięki czemu oddziałują nie tylko na mięśnie, ale też na psychikę. Zabiegowi towarzyszy nie tylko cicha muzyka, lecz także aromatyczne kadzidełka i pachnące olejki.

  • Profesjonalny masaż w ciąży: ujędrniający „ zabieg dla całego ciała”

Masaż w ciąży ujędrniający, ma na celu zapobieganie rozstępom i poprawę kondycji skóry. Sprawia, że staje się ona nie tylko bardziej odporna na rozciąganie (a więc ryzyko powstania rozstępów jest mniejsze), ale też dotlenia tkanki i polepsza ich ukrwienie, dzięki czemu regenerują się szybciej. To ma znaczenie, jeśli masz już rozstępy, bo dzięki masażowi łatwiej się ich pozbędziesz. Podczas masażu wykorzystywane są profesjonalne kosmetyki bezpieczne dla kobiet w ciąży. Wmasowanie olejku lub kremu poprzedza peeling całego ciała, dzięki któremu skóra lepiej wchłania substancje z kosmetyku.

W ofercie posiadamy bogaty wachlarz zabiegów dla kobiet w ciąży, które znajdą Państwo tutaj: www.floatrzeszow.pl/dla-kobiet-w-ciazy/