fbpx

Zabiegi fizjoterapeutyczne

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Masaż tkanek głębokich, nazywany również masażem głębokim. Jest to coraz popularniejsza forma masażu. Jego celem jest przywrócenie prawidłowego stanu napięcia mięśni w głębszych warstwach ciała. Masaż zwiększa gibkość i ruchomości tkanek miękkich, a także w łagodny i bezpieczny sposób usuwa napięcie mięśniowo-powięziowe, i zwiększa rozluźnienie tkanek. Masaż tkanek głębokich uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych form masażu leczniczego. 

Kinesiotaping

   Kinesiotaping- plastrowanie dynamiczne,nazywane również tejpowaniem, to jedna z najpowszechniej praktykowanych naturalnych metod rehabilitacji. Dzięki tejpowaniu dochodzi do uregulowania napięcia mięśniowego, zwiększa się przepływ krwi, utlenienie.Sprawnie funkcjonujący układ limfatyczny usuwa zastoiny oraz redukuje stany zapalne.
Jest to w pełni naturalna metoda rehabilitacji, która może być wykorzystana u każdego, mogą z niej korzystać dzieci oraz osoby starsze, zalecana dla kobiet w ciąży.
 Skutecznie pomaga na opuchliznę nóg, redukuje rozstępy, minimalizuje bóle kręgosłupa.
 
pinoterapia-float-rzeszow

PINOTERAPIA

Pinoterapia polega na uciskaniu i stymulowaniu określonych punktów na ciele przy pomocy specjalnych miedzianych gwoździ zwanych pinami.

Zwana też pinopresurą ,wykorzystuje mechanizmy samoleczenia organizmu, oparta o zdobycze akupunktury,akupresury oraz różnych form medycyny manualnej.

Wskazania: dolegliwości powięziowo – mięśniowe, ból kręgosłupa, ograniczenia w zakresie ruchomości stawów, bóle przeciążeniowe, bóle kolana, stany przewlekłe i ostre zapalenia zatok


Untitled design (3)

Masaż i terapia wisceralna

Terapia wisceralna ‒ chiropraktyka trzewna ‒ to starosłowiański masaż narządów wewnętrznych. To rodzaj masażu przeprowadzany w celu przywrócenia prawidłowego napięcia w obrębie jamy brzusznej i rozpoznania problemów narządów wewnętrznych. Wzajemne oddziaływania mięśniowo-szkieletowe bezpośrednio determinują położenie narządów w ciele i odwrotnie. Terapeuta skupia się na największych napięciach w obrębie jamy brzusznej. Za pomocą odpowiednich technik zmniejsza się lub całkowicie likwiduje różne dolegliwości układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego oraz narządu ruchu. 

terapia indywidualna

terapia indywidualna

  Terapia indywidualna z fizjoterapeutą jest kompleksowym działaniem, skupionym na potrzebach i dolegliwościach pacjenta. 
Metody specjalne: Kinesiotaping, masaż,
techniki wisceralne, terapia manualna, pinoterapia,
InDeePlus 448kHz
 Podczs  terapii manualnej fizjoterapeuta dobiera metody fizjoterapeutyczne, aby oddziaływały na układ kostny, mięśniowy oraz nerwowy.
Terapia manualna ma na celu przywrócenie właściwej ruchomości stawów oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Fizjoterapeuta stosując różne techniki terapii dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową.

ZABIEG LECZNICZY PLECÓW I KARKU INDEEPLUS 448 KHZ PRO VACCUM

     Badania dowiodły, że najlepsze rezultaty w terapii regeneracji tkanek osiągnięto stosując prąd elektryczny o częstotliwości radiowej 448 kHz. W takich właśnie warunkach następuje stymulacja wewnątrz i zewnątrzkomórkowa, którą wywołuje przepływ jonów. Pozwala to na przywrócenie fizjologicznej aktywności komórek i właściwego potencjału błony komórkowej. Dzięki tej technologii możliwe jest przyśpieszenie zdrowienia tkanek, zmniejszenie i redukcja bólu oraz szybszy powrót do aktywności fizycznej.

indeeplus 5

ZABIEG LECZNICZY CAŁEGO CIAŁA INDEEPLUS 448 KHZ PRO VACCUM

    Przeciążenie kręgosłupa, ostre stany zapalne, kontuzje, jeżeli nie zostaną skutecznie zdiagnozowane i wyleczone mogą skutkować różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi.

Badania kliniczne wykazały, że użycie fali radiowej 448 kHz:

 • przyspiesza metabolizm i regenerację  tkanek, 
 • poprawia stan pacjenta w przypadku przewlekłych stanów patologicznych,
 • rozluźnia tkanki, zwiększa ich elastyczność i tym samym działa przeciwbólowo
 • przyśpiesza zdrowienie tkanek, powrót do aktywności fizycznej
 • znajduje zastosowanie w:
 • bóle kręgosłupa
 • zwichnięcia i skręcenie stawów
 • obrzęki
 • neuralgie
 • zrosty pooperacyjne, bliznowce
 • zwapnienia
 • naderwania, wszelkie urazy mięśni
 • stany zapalne
 • artretyzm
 • ostre i przewlekłe stany zatok
 • terapia przed i pooperacyjna
Przeciwskazania: rozrusznik serca, ciąża, zakrzepowe zapalenie żył
indeeplus 9

TERAPIA INDEEPLUS 448KHZ + MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

 Technologia InDeePlus 448 kHz w połączeniu z manualnymi zdolnościami wykwalifikowanego fizjoterapeuty znacząco wpływa na zdolność regeneracji organizmu ,następuje poprawa w dość krótkim czasie w stanach ostrych, jak i przewlekłych.

Technologia, która kiedyś przeznaczona była wyłącznie dla zawodowych sportowców,jest teraz powszechnie dostępna .

Zawijanie borowinowe 30 min

Zabieg składa się z owijania danej partii ciała naturalnym torfem borowinowym.

Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo. Wspomaga leczenie stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów. To szczególna, posiadająca duże właściwości lecznicze jak i kosmetyczne, odmiana torfu.