fbpx

JAK SIĘ POZBYĆ STRESU W GODZINĘ?

Wypalenie zawodowe to stan, który dopada wielu ludzi pracujących od lat na jednym stanowisku.
W takim przypadku najlepiej znaleźć odrobinę czasu dla siebie, aby odciąć się od codziennych obowiązków. A ten czas warto przeznaczyć na najwyższy stan relaksu, czyli floating, który ma pozytywne działanie na nasz umysł i ciało.
Praca często powoduje stres, który z kolei odbija się na naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Człowiek staje się bardziej nerwowy, nie panuje nad emocjami, często unosi się gniewem. Stres obniża jakość pracy i utrudnia zarządzanie czasem. W najgorszym przypadku może doprowadzić do obniżonej samooceny, a co za tym idzie do depresji.

Nie wolno bagatelizować tego typu problemów. W walce ze stresem niezastąpiony jest floating. Godzinna sesja pozwala na odcięcie się od bodźców zewnętrznych, czyli totalne zatracenie się w nicości.

Relaks, jaki można osiągnąć w kabinie floatingowej pomaga uaktywnić prawą półkulę mózgu, która odpowiada za kreatywne myślenie, sprawniejsze zapamiętywanie i lepszą koncentrację. Kreatywne i twórcze myślenie pozwala na skuteczne rozwiązywanie problemów. Najgorszym wrogiem efektywnej pracy jest brak snu. Rezultat godzinnego floatingu jest porównywalny z czterema godzinami snu. Dzięki temu efektywniej można wykorzystać czas, którego zawsze brakuje.

Już po kilku minutach w kabinie możesz osiągnąć najwyższy stan relaksu. Przynosi on niesamowitą ulgę po całym dniu wytężonej pracy umysłowej. Pozbywa się zmęczenia i napięcia, jakie gromadzimy w ciągu dnia. Dzięki sesji w kabinie sensorycznej poprawisz swoją koncentrację, odzyskasz jasność umysłu i z łatwością będziesz przyswajał nowe rzeczy.

Oprócz korzyści dla naszego umysłu floating wpływa również na ciało. Uśmierza ból głowy i kręgosłupa, które niestety często towarzyszą pracy biurowej. Dzięki niemu pozbędziesz się napięcia mięśni i zapomnisz o bezsenności. Floating przede wszystkim uwalnia endorfiny, dzięki czemu z uśmiechem na twarzy przystąpisz do kolejnych obowiązków.